Jaunumi

Ķipariņu ziņas 3

30.11.-0001

Sveicināti ķiparu vecāki!

Ķiparu nams” 16.februārī piedalījās „Ēnu dienā”, piedāvājot jauniešiem iespēju kļūt par kāda darbinieka ēnu. „Ēnu dienā” pie mums viesojās trīs meitenes no Ikšķiles vidusskolas 12.klases. Ciemos bija atbraukusi arī Ogres Televīzija. Video materiālu varat apskatīt www.kiparunams.lv

Šī mēneša tēmas:

  • Daba mostas
  • Drošības nedēļa
  • Latviešu tautas tradīcijas martā. Kukaiņi mostas
  • Teātra nedēļa

Ceturtdien, 3.martā, plkst 9:30 pie mums ciemosies Leļļu teātra studija „Tims” ar teātra izrādi Šis un tas par vilciņu. Biļetes cena Ls 1,70.

Piektdien, 11.martā, mazajiem ķipariem par zobu veselību, to tīrīšanu un citām svarīgām lietām par mūsu zobiņiem pastāstīs Luīzes mamma, Ilze Žuravļova. Šī zobārste strādā Ogrē un jau rūpējas par daudzu „Ķiparu nama” bērnu zobiņiem.

Aicinām arī citus vecākus pastāstīt par savām profesijām!

1.februārī pie mums bija ciemiņi no Ogres meža tehnikuma. Esam saņēmuši uzaicinājumu doties ciemos pie viņiem. Tādēļ otrdien, 15.martā, plkst.9:15 izbrauksim ar Ikšķiles novada domes autobusu uz Ogres meža tehnikumu (izņemot bērnus līdz 2 gadu vecumam). Studenti bērnus iepazīstinās ar topošajām profesijām.

Svētdien, 20.martā, 10:00 – 18:00 notiks praktisks seminārs Maigās Bio-Enerģētikas metodē. Lektors Ričards Overlijs (ASV), Maigās Bio-Enerģētikas institūta direktors ASV, MBE terapeits, pasniedzējs un supervizors, mācību materiālu – grāmatu, DVD, CD autors. Aicinām pieteikties visus interesentus! Vairāk informācijas www.kiparunams.lv
Atgādinām, ka „Ķiparu namā” ir iespēja apmeklēt Smilšu spēles terapijas kabinetu. Smilšu spēle ir sena, pasaulē atzīta metode, kura ne tikai dziedina, bet arī veicina bērna attīstību. Terapiju iespējams apmeklēt pirmdienās un otrdienās. Pieteikties pa tālr. 29132682 , terapeite Ērika Krumpāne

Februāra mēnesī angļu valodas rotaļnodarbībās atkārtojām ciparu un krāsu nosaukumus. Izspēlējām aktīvo spēli – ”Mājdzīvnieki”. Krāsojām un veidojām sevis izvēlētos mājdzīvniekus. Izveidojām savu māju, noskaidrojām kādā krāsā ir jumts, un pati māja. Izspēlējām lomu spēli ,, Atveram un aizveram,,. Izvēlējāmies sev vistīkamāko sunīti, kas sargās mūsu izveidoto namiņu. Par godu Valentīna dienai gatavojām pārsteigumu sev mīļajiem vecākiem, kā arī centāmies iegaumēt īpašo frāzi ,, I love you!” Lasījām jautro pārsteigumu grāmatiņu par Pastnieku Benu. / Ben,s english book/. Vienā no stundām runājām kā angļu valodā ir zēns un meitene.
Papildus izspēlējām kustību rotaļu par savām ķermeņa daļām.

Inese

Krievu valodas rotaļnodarbībās arī februārī turpinājām iepazīties ar krievu tautas pasakām. Klausījāmies pasaku par rāceni. Atkārtojām un izspēlējām jau zināmās pasakas- “Kukulītis”, “Namiņš “, “Vecīša cimdiņš “. Turpinām apgūt pretstata jēdzienus: auksts- silts, jauns – vecs.
Profesiju nedēļā iepazinām kā krievu valodā sauc transporta līdzekļu vadītājus- pilota, kapteinis, šoferis. Dziedājām dziesmiņu par jautro kapteini.
Turpinām iepazīt cilvēka ķermeni. Uzzinājām kā krieviski sauc kreiso un labo pusi.

Inga