+371 26311011    E-pasts: Sanda@kiparunams.lv

ĒNU DIENA NOVADĀ

Šogad jauniešiem bija iespēja ēnot ne tikai Ikšķiles novada pašvaldībā, bet arī vairākās  novada iestādēs. Piemēram, Ēnu dienā, 14.februārī, Ikšķiles vidusskolas skolnieces Ance, Elīna, Lauma, Ance, Emīlija, Madara, Mariella un Samanta karjeras izglītības programmas 1.-12. klašu skolniekiem ietvaros iepazinās ar pirmsskolas izglītības skolotāja profesiju. Meitenes ne tikai ēnoja skolotājas, bet aktīvi piedalījās un līdzdarbojās ar bērniem. Pirmie gūtie iespaidi meitenēm jau gūti kā pašvaldības PII “Urdaviņas” bijušajām audzēknēm, bet ēnu dienā redzētais un dalība ļaus izvērtēt skolotāja profesijas būtību turpmāk. Kā atzīst PII “Urdaviņa” vadība – priecātos, ja meitenes izvēlētos radošo, izaicinājumiem un pārsteigumiem bagāto profesiju nākotnē!

Bet Tīnūžu pamatskolas 7. klase devas vizītē uz Valsts probācijas dienesta (VPD) teritoriālo struktūrvienību Ogrē. Tiekoties ar vadītāju Jolantu Eihentāli jaunieši uzzināja par VPD darbības mērķiem, uzdevumiem un funkcijām, iepazīties ar darbinieku ikdienas pienākumus, tādejādi uzzināt kā notiek piespiedu darba izpilde, kā tiek īstenota uzraudzība, u.c. VPD funkcijas. Sarunās jaunieši guva priekšstatu par nepieciešamajām iemaņām, izglītību, personības īpašībām, lai nākotnē varētu strādāt probācijas dienestā.

Savukārt privātājā PII “Ķiparu nama” Mārīšu grupiņa uzņēma divas jaukas un zinātkāras ēnas. Karīna un Lelde mācās Ikšķiles vidusskolas 6. klasē. Meitenes pašas atnāca un sarunāja ar skolotāju Inesi Hermani – Ulasi par iespēju šo dienu pavadīt kā audzinātājas. Rīta nodarbībai meitenes bija sagatavojušas uzdevumu, kas palīdzēja mazajiem iepazīt burtu B un kustību rotaļu. Tapa radošais darbs pūšot burbuļus. Pēc jautri pavadīta laika ārā, kopīgi tika paēstas pusdienas un meitenes palīdzēja bērniem iemigt lasot pasaku. Piedzīvojumiem bagāta diena gan PPII “Ķiparu nams” kolektīvam, gan jaunajām skolotājām!

Vairāki Ikšķiles novada jaunieši devās arī ārpus novada, lai uzzinātu par sev vēlamajām profesijām. Piemēram, Ikšķiles vidusskolas jaunietis no mēdiju grupas Haralds Rūsiņš ēnoja ChaulaTV, bet Toms no 7b apmeklēja uzņēmumu SIA “Sakret”.

Paldies visām pašvaldības iestādēm un struktūrvienībām, uzņēmējiem un biedrībām, kas atsaucās un iesaistījās Ēnu dienā un sniedza iespēju Ikšķiles novada jauniešiem apmeklē darbavietas un vērot interesējošās profesijas darba ikdienu!

http://www.ikskile.lv/index.php/81-joomla/izglitiba/6478-enu-diena-novada