PPPB “Zied zeme” sadarbojas ar Ķiparu namu kalendāra izveidē

     

Par kalendārā tapušajām cūkām

Ideja par “Zied zemes” kalendāra veidošanu, iekļaujot PPII “Ķiparu nama” bērnu radītos mākslas darbus– cūkas-, uzreiz likās interesanta un aizraujoša. Tai pašā laikā tas bija izaicinājums- kā atspoguļot darinājumu tehnikas un materiālu daudzveidību, ar ko ikdienā bērni attīsta savu radošumu. Māksla, protams, veicina arī pašizpausmi. Vienlaikus bērnā nostiprinās veselīga pašapziņa, jo viņa mākslas darbs ir unikāls un neatkārtojams. To neviens nevar apstrīdēt. Ne jau katrs bērns būs gleznotājs un radīs šedevrus, bet katrs var būt radošs. Un par radošuma nozīmīgumu mūsdienās, šķiet, neviens vairs nešaubās.

Ar vārdu salikumu „rokdarbi bērniem” saprotam dažādu priekšmetu darināšanu ar rokām no daudzveidīgiem materiāliem- papīrs, dabas materiāli, dzija, audums, filcs, koks, māls u.c.

Tik daudz un dažādu iespēju kā radoši izpausties! Ikdienā meklējam atbildi uz jautājumu, kuri rokdarbi bērniem ir vispiemērotākie, kuri radīs viņos interesi, kuri dos bērnam emocionālu baudu, kuri sekmēs vispusīgu un harmonisko attīstību, pamatojoties uz pozitīvas attieksmes veidošanu un mācīšanu darot. Taču vienotas atbildes nav, jo visi rokdarbi bērniem ļauj attīstīt iemaņas un prasmes praktiskā darbībā, izmantojot dažādus materiālus un priekšmetus. Ļaujot bērniem piedzīvot rokdarbu prieku, tiek veicināta bērnu vispusīga attīstība.

Mēs, ”Ķiparu nams”, esam par radošumu, izaugsmi un attīstību!